Tato doména včetně obsahu a domény parodont.cz jsou na prodej!


Další informace v Kontaktu na této stránce.


Paradentóza ovlivňuje celkové zdraví organizmu
Mnoho lékařů tvrdí, že zdraví dutiny ústní a zdravotní stav celého organizmu jsou spojené nádoby. Zdá se to být logické, neboť ústa jsou branou do nitra těla. Tento fakt potvrzují i výsledky četných klinických studií, které již několik let jasně ukazují těsnou spojitost mezi onemocněním dásní a celkovým zdravotním stavem organizmu.
Onemocnění, čtenost 1 933x, v diskuzi 0 příspěvků20:44 29.3.2010


Výtažek z lékořice pomáhá při léčbě aftů
Toto velice nepříjemné a bolestivé onemocnění ústní sliznice zná téměř každý. Uvádí se, že jím trpí jeden z pěti. Podle nové studie publikované v renomovaném časopise General Dentristry, představuje výtažek z lékořice lysé účinný prostředek proti aftům.
Prevence, čtenost 1 885x, v diskuzi 0 příspěvků20:40 29.3.2010


Ztráta zubů je spojena s vyšším rizikem vzniku rakoviny!
Rozsáhlá studie provedená v Japonsku na více než pěti tisíci subjektů ukazuje souvislost mezi špatným stavem chrupu a výskytem rakoviny nosohltanu, krku a plic. Autoři této studie poukazují na fakt, že důsledná péče o chrup může vést ke snížení rizika vzniku rakoviny.
Onemocnění, čtenost 2 408x, v diskuzi 0 příspěvků20:38 29.3.2010


Orální zdraví je v těhotenství velmi důležité!
S ohledem na uplynulý den matek zdůrazňuje Americká zubní asociace důležitost zdravého chrupu jako součást celkového zdraví zvláště u nastávajících matek.

Výsledky rozsáhlých klinických studií totiž ukazují souvislost mezi výskytem parodontitidy, předčasným porodem a nízkou porodní vahou novorozenců. Nastávající maminky s onemocněním dásní jsou navíc náchylnější k rozvoji cukrovky.
Prevence, čtenost 1 851x, v diskuzi 0 příspěvků20:34 29.3.2010


« 2 3 4 5 6 »


Portál spravuje společnost:

Protean s.r.o.

Spolupracujeme:

Webový portál klíště.cz Analýza DNA